POSJET PREDSTAVI "...A JE TO!" U KAZALIŠTU TREŠNJA

Piše: Zoran Buhač, pedagog

Nekada davno kada japanska mutantska besprizorna čudovišta i suvišni nabildani testosteronski Marvelovi super junaci nisu vladali maštom Vaše djece, TV program za djecu je bio puno skučeniji s manje sadržaja, ali s više kvalitete. Svi oni trunu stariji, ali ne prestari dakako, će se sjetiti ruskih bajki, francuskih animiranih filmova, Poštanskog sandučića, La Linee („Bajum-Bajum“) i drugih. No među svim tim junacima koji su više mane bili popularni samo u ovom dijelu svijeta posebno mjesto drže dva „sam svoj majstor“ snalažljivca iz tadašnje Čehoslovačke koji su mnoge probleme i nedaće u svojim svakodnevnim životima rješavali najmaštovitijim i najnesretnijim putem. Poznatiji kao Pat i Mat, …Aje to! ili samo kao Majstori bili su nešto najsmješnije što je televizijska produkcija ikada dala. I dan danas, zahvaljujući DVD-ima djeca poznaju djela i uratke ovog dvojca koji nas već uveseljava više od četrdeset godina. Ove godine kazalište Trešnja se odlučilo dati novi život ovim vječnim likovima na daskama koje život znače. Predstava „…A Je To!“ je od svog prvog prikazivanja postala hitom i nečim čemu smo željeli dati priliku i našoj djeci da vide. Bez dijaloga, uz poznatu glazbu, odlične glumce, akrobacije, vizualne efekte, svjetlo, sjenu, scenografiju koja se stalno miče, stroboskop i pravi pravcati automobil na pozornici naši su mališani iz prvih redova gledali dosad najjaču produkciju kojoj smo mi iz vrtića svjedočili. Bilo je smiješno, zanimljivo i nezaboravno. Na kraju predstave je jedan dječak iz odgojne skupine Žabice bez srama i straha prišao glumcima kad su se naklonili publici i upitao ih zašto nisu ništa govorili tijekom predstave. Jedan je glumac odgovorio da su se – sramili. Dobro pitanje i isti takav odgovor.

Kontakt podaci

DJEČJI VRTIĆ PROLJEĆE
Kloštar Ivanić


OIB:72007988952

Matični objekt Naftaplinska 23/a

Tel: 01/2892-545

Fax: 01 3899 006

Ravnateljica: ravnateljica@djecjivrtic-proljece.hr

Ravnateljica izravni telefon: 01 3899 002

Pedagog: pedagog@djecjivrtic-proljece.hr

Pedagog izravni telefon: 01 3899 008

Računovodstvo: djecji.vrtic1@zg.t-com.hr

Računovodstvo izravni telefon: 01 2895 545

Službeni mobitel za upite roditelja:

099 238 65 16

 

Područni objekt Livada

Trg svetog Ivana 1

Tel.: 01 62 64 918

Voditelj objekta: Jelena Marković, odgajateljica

Službeni mobitel: 099 238 65 17

Pretraži sadržaj