DAN BIJELIH MAJICA U NAŠEM VRTIĆU

Piše: Zoran Buhač, pedagog

Živimo u doista neobičnim vremenima. Na velika vrata najavljivana reforma školstva je na kraju eksperimentalna. Oni zainteresirani za kemiju i fiziku među Vama znaju da eksperiment može uspjeti, ali i ne mora. Dok se naši najveći umovi koji se bave odgojem i obrazovanjem već kunu u uspjeh eksperimenta koji, eto kreće na staklenim nožicama, ne smijemo zaboraviti da odgoj i obrazovanje ne mogu i ne smiju biti usmjereni samo na jedno područje. Dijete jest umno biće, ali je jednako tako emocionalno, duhovno i fizičko biće. U posljednje vrijeme previše slušamo o informatici, poduzetništvu, ekonomiji koji trebaju biti što više prisutni u našim odgojnim skupinama i razredima kao da se radi o manjim firmama, a tom analogijom vrtići i škole valjda postaju klasteri ili koncerni. (A dobro znamo kako je jedan takav koncern kod nas završio.)

U svemu tome se zaboravlja da su sve navedene discipline i njima shodne vještine uglavnom sjedilačke i da ne potiču tjelesni razvoj djece koji je baš zbog svih formalnih i neformalnih izazova djetinjstva sve više ugrožen. Mi želimo biti vrtić koji sa svojom djecom raste u zelenilu divnog ruralnog zavičaja gdje u zdravom tijelu obitava zdrav duh. Koristimo svaki trenutak lijepog vremena kako bi djeca na zraku provelo što duži period. Jedna od posebnih prilika za promociju boravka vani, vježbanja i sportsko-zabavnih aktivnosti jest „Dan bijelih majica“ dan koji se pamti kao Hrvatski olimpijski dan kada je Republika Hrvatska primljena u Međunarodni olimpijski odbor. Cilj je da što više odgojno obrazovnih ustanova obilježi ovaj dan tjelovježbom i sportom uz nošenje bijelih majica.

Kontakt podaci

DJEČJI VRTIĆ PROLJEĆE
Kloštar Ivanić


OIB:72007988952

Matični objekt Naftaplinska 23/a

Tel: 01/2892-545

Fax: 01 3899 006

Ravnateljica: ravnateljica@djecjivrtic-proljece.hr

Ravnateljica izravni telefon: 01 3899 002

Pedagog: pedagog@djecjivrtic-proljece.hr

Pedagog izravni telefon: 01 3899 008

Računovodstvo: djecji.vrtic1@zg.t-com.hr

Računovodstvo izravni telefon: 01 2895 545

Službeni mobitel za upite roditelja:

099 238 65 16

 

Područni objekt Livada

Trg svetog Ivana 1

Tel.: 01 62 64 918

Voditelj objekta: Jelena Marković, odgajateljica

Službeni mobitel: 099 238 65 17

Pretraži sadržaj