PROMOCIJA KALENDARA "KLOŠTAR U SRCU"

Piše: Zoran Buhač, pedagog

Okoliš čini čovjeka i to je teza koja ne djeluje obrnuto. Mada bi mnogi ljudi upravo to željeli, ali ono što je oko nas, utječe na nas. Pogotovo utječe na djecu u razvoju. Djeci je u razvoju potrebno što više poticaja i aktivnosti kako bi se i duhom i tijelom razvili. Naš ruralni okoliš je tu upravo na pravom mjestu jer djeci nudi mnogo toga: selo, dvorište, domaće životinje, igra na otvorenom, drveće, promjene u prirodi, šetnja po travnatoj površini, šetnja šumom, sudjelovanje u radovima u domaćinstvu samo su neke od dobrobiti koje ovakav kraj može pružiti djetetu. Kada bismo ove stavke tražili u gradu popis bi bio puno kraći. Cilj projekta „Pogled u svijet“ je i bio da se djeca upoznaju sa svojim okolišem i svim onim što on sa sobom nosi, od onih materijalnih aspekata do onih nematerijalnih koje život u ovakvom kraju nosi sa sobom. U tom projektu je bio zadatak i upoznati svoj kraj na čemu su odgajateljice Jelena Marković i Morena Sadiković radile. Putem šetnji i posjeta, djeca su shvatila u koliko bogatom okruženju žive tako da je i nastala ideja za pjesmu, a zatim i kalendar pod nazivom „Kloštar u srcu“. Dvanaest mjeseci, dvanaest dječjih crteža i dvanaest strofa su dočarali još uvijek samo dio onog što Kloštar Ivanić ima za ponuditi. U suradnji s Općinom Kloštar Ivanić i posebnim angažmanom njenog načelnika gospodina Željka Filipovića, krenulo se u tisak nečega što će promicati Kloštar Ivanić na svim razinama. Kalendar koji smo imali prilike promovirati 7. prosinca pred uvaženim gostima i roditeljima. Djeca su pokazala što su naučila o Kloštru Ivaniću i to aplicirala na kalendar koji je oduševio sve prisutne. Uz red govorancije, a zatim pjesme i plesa na rd je došla raspodjela kalendara i simbolična zakuska za djecu i odrasle. Nadamo se da će Vam 2017. proći sporije i ispunjenije  uz kalendar „Kloštar u srcu“ na svojem zidu.

Kontakt podaci

DJEČJI VRTIĆ PROLJEĆE
Kloštar Ivanić


OIB:72007988952

Matični objekt Naftaplinska 23/a

Tel: 01/2892-545

Fax: 01 3899 006

Ravnateljica: ravnateljica@djecjivrtic-proljece.hr

Ravnateljica izravni telefon: 01 3899 002

Pedagog: pedagog@djecjivrtic-proljece.hr

Pedagog izravni telefon: 01 3899 008

Računovodstvo: djecji.vrtic1@zg.t-com.hr

Računovodstvo izravni telefon: 01 2895 545

Službeni mobitel za upite roditelja:

099 238 65 16

 

Područni objekt Livada

Trg svetog Ivana 1

Tel.: 01 62 64 918

Voditelj objekta: Jelena Marković, odgajateljica

Službeni mobitel: 099 238 65 17

Pretraži sadržaj