POČETAK NOVE PEDAGOŠKE GODINE

POČETAK NOVE PEDAGOŠKE GODINE

Često korištena izreka kaže „Svaki je početak težak“, no isto tako, izreke govore o pozitivnoj korelaciji sreće i ranog buđenja, jednoj lasti i proljeću zaboravljajući pritom pripomenuti išta o nenaspavanosti, odnosno globalnim klimatskim promjenama. Tako i ova izreka s početka prethodne rečenice ne mora govoriti ništa. Početak je ustvari radosna pojava, prilika da nešto počnemo iznova, da ispravimo greške otprije i da podignemo pogled prema mogućoj svijetlijoj budućnosti.

Početak nove pedagoške ili školske godine u obrazovnom sustavu jest zanimljiv kontrapunkt u životu svakoga tko je imalo povezan s životima naših mališina, bili vi roditelj, odgajatelj ili učitelj, ne možete ostati ravnodušni početkom rujna. Mnoga nam se pitanja roje nad glavom:

Hoće li se uspjeti prilagoditi?

Kako će ga/je drugi prihvatiti?

Može li to sam/sama, bez mene?

Ova i mnoga druga pitanja traže odgovore i oni će svakako doći, možda ne onda kada ih mi očekujemo, već onda kada bi ih trebali saznati. Početak ove pedagoške godine u dječjem vrtiću Proljeće svakako nije težak. Ono pitanje kojim se bave odgajatelji koje se pita o karakteru i ponašanju djece koja će doći ove godine u vrtić dobilo je svoj odgovor jako brzo. Adaptacija ovih dana protječe uglavnom bez suza i djeca doživljavaju boravak u vrtiću kao ugodno iskustvo koje žele da potraje. Roditelji i sami shvaćaju da je boravak u vrtiću najbolje za njihovo dijete i mada je ponekad jako teško ostaviti dijete rastuženo ili uplakano, uspijevaju u ovom, i za njih, velikom zadatku.

Što se drugih novina tiče; djeca su naravno porasla i prešla u dobno starije odgojne skupine pa su se tako i preselili u nove, adekvatnije, prostore, te je i raspored skupina, prostora i odgajateljica nešto drugačiji nego prošle godine:

Mlađa jaslička skupina, Centralni objekt, soba 1, odgajateljice Ljerka Markuš i Nikolina Petrak

Starija jaslička skupina, Centralni objekt, soba 2, odgajateljice Jasmina Šinjor Šatjdohar i Martina Filipović

Mlađa vrtićka skupina, Centralni objekt, soba 3, odgajateljice Grozdana Jakovljević i Marina Filipović

Starija vrtićka skupina, Područni objekt, soba 1, odgajateljice Ivanka Bublić i Jelena Rajković

Srednja vrtićka skupina, Područni objekt, soba 2, odgajateljice Romana Kesegić i Katarina Bilandžić

Predškolska vrtićka skupina, područni objekt, soba 3, odgajateljice Lidija Družinec i Minja Jelić

Uz ove promjene, dogodile su se i promjene vezane uz sobe dnevnog boravka koje su nanovo uređene da bi boravak u ovoj pedagoškoj godini našim najmlađima bio što ugodniji.

Djeca, roditelji i odgajatelji svojim trudom i radom dokazuju da početak može biti lijep i poticajan, a ne samo onakav kakvim ga opisuje često korištena izreka.

 

 

Kontakt podaci

DJEČJI VRTIĆ PROLJEĆE
Kloštar Ivanić


OIB:72007988952

Matični objekt Naftaplinska 23/a

Tel: 01/2892-545

Fax: 01 3899 006

Ravnateljica: ravnateljica@djecjivrtic-proljece.hr

Ravnateljica izravni telefon: 01 3899 002

Pedagog: pedagog@djecjivrtic-proljece.hr

Pedagog izravni telefon: 01 3899 008

Psiholog: psiholog@djecjivrtic-proljece.hr

Računovodstvo: djecji.vrtic1@zg.t-com.hr

Računovodstvo izravni telefon: 01 2895 545

Administracija: administratorica@djecjivrtic-proljece.hr

Službeni mobitel za upite roditelja:

099 238 65 16

 

Područni objekt Livada

Trg svetog Ivana 1

Tel.: 01 62 64 918

Pretraži sadržaj